SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu makale nasıl yazılır? konusu, özellikle web sitesi ya da blog sahibi olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Bir web sitesinde paylaşılan içeriklerin SEO ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu nedenle bir takım noktalara içerik paylaşımlarında her zaman çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

SEO uyumlu makale paylaşımları ile web sitelerinin arama motorlarında en üst sıralarda çıkması kolaylıkla sağlanabilmektedir. SEO uyumlu içeriklerin paylaşımları ile marka ve firmalara ait olan web siteleri de, ürün ve hizmetlerini her zaman için daha geniş kitlelere ulaştırabilmektedirler.

SEO Uyumlu Makale Ne Demektir?

SEO açılımı Search Engine Optimization olup, Türkçe anlamı ise Arama Motoru Optimizasyonu olmaktadır. Web sitelerinin arama motoru sonuçlarında ilk sayfada çıkmasını sağlayan SEO çalışmaları yapılmaktadır. Yapılan bu SEO sonucunda ise web sitelerinin ziyaretçi sayıları büyük artışlar göstermektedir.

Buna bağlı olarak web sitelerinde paylaşılan içerikler, ürün ve hizmet tanıtımları da çok geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Bu sayede web siteleri kısa sürede gelişmekte ve büyümektedir. SEO çalışması yapılan bir sitede paylaşılan içeriklerin ve makalelerinde, SEO’ya her zaman için uygun olması gerekmektedir.

Bunun için ise öncelikle site için önemli olan ve belirlenmiş olan anahtar kelimelerin özellikle paylaşılan makalelerde geçmesi gerekmektedir. Bunun haricinde SEO uyumlu makale yazabilmek için bir takım noktalara da dikkat etmek gerekmektedir.

SEO Uyumlu Makale Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

SEO uyumlu olarak yazılan ve paylaşılan makaleler sayesinde, web sitelerinin arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkması sağlanabilmektedir. Bu nedenle site ve blog sahiplerinin her zaman SEO uyumlu olan içerik paylaşımları yapması büyük önem taşımaktadır. Bunlara bağlı olarak SEO uyumlu makale yazarken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Yazım Kurallarına Dikkat Etmek
  • Kopya Makalelerden Kaçınmak
  • Anlam Bütünlüğü Olan Makaleler Yazmak
  • Makalede Anahtar Kelimeleri Doğru Kullanmak

Yazım Kurallarına Dikkat Etmek

SEO uyumlu makale yazımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de, yazım kurallarına dikkat etmek olmaktadır. Bu nedenle makale yazarken her zaman dil ve imla kurullarına titizlikle uyulması gerekmektedir. İmla kurallarına uyulmadan yazılan makaleler SEO uyumu açısından büyük bir engel teşkil etmektedir.

Kopya Makalelerden Kaçınmak

SEO uyumlu makale yazımında, en önemli olan unsurlardan bir diğeri de, makale yazılırken kopya içeriklerden kaçınılması gerekliliği olmaktadır. Kopy paste olarak yazılan makaleler her zaman için  intihal içerikler olmakta ve bu da SEO uygunluğu açısından sakıncalı olmaktadır. bu nedenle web siteleri ve bloglarda paylaşılan makalelerin tamamen özgün olan cümlelere sahip olması gerekmektedir.

Anlam Bütünlüğü Olan Makaleler Yazmak

SEO uyumlu makale yazımlarında anlam bütünlüğüne de her zaman dikkat etmek lazımdır. Site ya da blog ana temasına uygun olmayan paylaşımlar yapmak ve anlam bütünlüğü olmayan makale paylaşımları SEO uyumuna ters düşen bir durum olmaktadır. Bu nedenle anlam bütünlüğüne sahip olan metinlerin makalelerde yazılması gerekmektedir.

Makalede Anahtar Kelimeleri Doğru Kullanmak

SEO uyumlu makale yazımında, en önemli olan noktalardan birisi de, her zaman için hazırlanan makalelerde kullanılan anahtar kelimelerin SEO ile de uyumlu olması gerekliliği olmaktadır. SEO’ya uygun anahtar kelimelerin kullanılmasının yanı sıra, kullanılan bu anahtar kelimelerin kullanım sıklığının da, tüm makalede kullanılan kelime sayısına göre % 0,5 ile % 2,5 arasında olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda yazılan makalelerin kelime sayısının da, en az 250, en çok 2000 kelime olması lazımdır.

Cevap Verin